Пілотний проєкт із зубопротезування захисників і захисниць України працює вже сім місяців й охоплює 23 області країни. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.
Зазначається, що за сім місяців роботи проєкту безоплатними послугами зуболікування скористалося понад 4 000 пацієнтів, а зубопротезування — більш як 3 000.
Отримати комплексну стоматологічну допомогу в межах проєкту можуть:
- учасники бойових дій;
- ветерани війни; особи з інвалідністю внаслідок війни;
- військові, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Куди звертатися і які документи потрібні?
Щоб отримати послуги із зубопротезування, треба звернутися до медзакладу, який уклав відповідний договір з НСЗУ.
Треба мати направлення лікаря-стоматолога, а також заяву в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проуктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх оригіналів:
- паспорт громадянина України;
- облікова картка платника податків;
- посвідчення (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Які послуги із протезування можна отримати безкоштовно
Як розповідають в НСЗУ, послуги за "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" (група послуг №1/зубопротезування) включають такий обсяг медичної допомоги:
1. Проведення стоматологічного обстеження для визначення обсягів та методу зубопротезування.
2. Проведення інструментальних досліджень, зокрема, рентгенографії або ортопантомографії;
3. Встановлення таких типів зубних протезів: незнімного металокерамічного та/або повного/частково знімного нейлонового/акрилового протезу, та/або частково знімного (бюгельного).
4. Підготовка ротової порожнини, зокрема, опорних зубів, до встановлення визначеного типу зубного(их) протеза(ів) (без урахування лікувальних процедур).
5. Виготовлення зубного(их) протеза(ів), що включає отримання відбитків і реєстрацію прикусу, вибір матеріалу та дизайну майбутнього протеза(ів), фрезерування або моделювання протеза(ів) в зуботехнічній лабораторії.
6. Проведення фіксації зубного(их) протеза(ів), що включає клінічне припасування та контроль конструкції, фіксацію, корекцію та полірування.
7. Проведення своєчасного знеболення на всіх етапах зубопротезування.
8. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
9. Направлення пацієнта для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
10. Дотримання принципів безбар'єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги.
Деталі - за посиланням.
Гранична вартість послуг із зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, зуболікування — 24 952 грн.
"Послуги безоплатного зуболікування для захисників та захисниць є невіддільною частиною ветеранської політики у сфері охорони здоровʼя, що спрямована на комплексне відновлення їхнього здоровʼя. На цей напрям Верховна Рада України передбачила 750 мільйонів гривень у державному бюджеті на 2025 рік. Забезпечити якісні, доступні та безоплатні послуги для військовослужбовців і ветеранів — соціально важлива ініціатива, адже кожен, хто стояв на захисті нашої країни, має отримати належну підтримку", — розповідає Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України.
Національна служба здоров'я України у межах Програми медичних гарантій сплатила надавачам цих послуг майже 42 млн грн.
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що Уряд України затвердив нові правила для виплати грошової допомоги сім’ям військовослужбовців, що зникли безвісти або були оголошені померлими після виконання службових завдань.