.Селище Межова на Дніпропетровщині розташоване за менш ніж 19 кілометрів від лінії фронту. Про це повідомляє Суспільне.

Голова громади Володимир Зражевський розповів журналістам, якщо люди хочуть виїхати — їм допомагають.

Зазначається, що у Межівській громаді наразі проживають понад п'ять тисяч переселенців, яких почали приймати ще у 2014 році. Для їхньої підтримки триває видача гуманітарної допомоги.

Пані Любов приїхала до селища з Семенівки, що у Орлівській громаді на Донеччині. Проживає жінка у Райполі на Синельниківщині. Звідти, розповіла жінка, їм пропонують виїжджати, через наближення військ РФ. Втім від евакуації переселенка відмовляється.

"Ми вже нікуди не поїдемо, вже раз залишилися без хати. Дітки зараз вже із Райполя виїхали, дочка поїхала в Умань, а ми з дідом залишилися. У мене шестеро діток. Бабуся тільки мріє про те, щоб сісти за стіл, прийшли онуки, їх 15, і два правнуки", — говорить Любов.

Інша переселенка з Донецька Тетяна розповіла: евакуювалась з рідного міста у 2014 році, після чого протягом 10 років жила у Покровську. Зараз переїхали знов — до Дніпра.

"В Покровську у мене була власна студія, я 15 років займаюся татуюванням і перманентним макіяжем. Коли виїжджали з Покровська, через те що в мене дуже багато постійних клієнтів і їм далеко їздити туди, тому тут (на Синельниківщині — ред.) зняла. Ну, і в Дніпрі теж студію знімаю", — розказала Тетяна.

Продавець одного з місцевих магазинів Юрій крім звичайної роботи також допомагає вантажити допомогу людям у зоні бойових дій або у населених пунктах, які наближені до неї. За його словами, наразі перевезень стало більше. Сам чоловік виїжджати поки не збирається, хіба що вивезе родину, а сам продовжить працювати у Межовій, розказав він.

"В основному це Новопавлівка, ближче до Донецької області. А взагалі по всій Україні, дивлячись де люди знайшли житло або куди вони можуть виїхати. Бувають випадки, що молоді виїжджають, буває, старі, а буває цілими сім'ями, наприклад, що одна-дві хати за раз", — каже продавець.

Не збирається їхати й місцева житель Любов. За словами жінки, вона має доглядати за своєю 101-річною матір'ю.


"Мама лежача, 101 рік, то я ходжу і не знаю, як їй сказати, як її до чого підготувати. Не збираємося виїжджати. Її тільки тримає мій догляд нормальний. В іншому суспільстві там її забезпечить, звичайно, страшно", — розповіла жителька.

За словами голови Межівської громади Володимира Зражевського, місцеві жителі психологічно були готові, адже з 2014 року "практично живуть на межі з війною".

"Є такі населені пункти, які розташовані в безпосередній близькості до лініїбойових зіткнень, тому там, звичайно, люди вже практично виїхали. Ми там провели комплекс заходів щодо евакуації сімей з дітьми, евакуювали 13 людей. В Межовій поки що таких заходів не проводиться, люди самі визначаються", — зазначив Володимир Зражевський.

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що БФ "Карітас" годує евакуйованих в транзитному пункті на Дніпропетровщині.