Субсидія надається домогосподарству, якщо родина сплачує за комунальні послуги більше, ніж визначений для неї обов’язковий платіж. Про це повідомляють в Міністерстві соціальної політики.

Зазначається, що такий платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Також мають значення майновий стан і норми споживання.

Хто може оформити житлову субсидію:

· одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

· людина, яка орендує житло на підставі договору оренди;

· внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. У такому випадку до заяви додаються документи, що підтверджують проживання за адресою домогосподарства (наприклад, довідка ВПО).

· за заявою опікуна чи піклувальника, неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку;

· індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. У цьому разі до заяви потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Наразі також діє спрощений механізм звернення за житловою субсидією, без збирання довідок і витрачання часу на заповнення декларації.

Людина може подати спрощене звернення, а заяву і декларацію оформить Пенсійний фонд України на підставі інформації, яка наявна з офіційних реєстрах.

"Спрощене звернення варто подавати тим громадянам, в яких не передбачено за їх життєвими обставинами жодних виключень з правил, тобто співпадає кількість зареєстрованих та фактично проживаючих в житловому приміщенні осіб, працездатні особи працюють і своєчасно сплачуються податки тощо", - зазначають у Мінсоцполітики.

Подати спрощене звернення для призначення субсидії (або заяву  та декларацію , якщо ви вирішили подати повний пакет документів) можна:

· поштою або особисто в одномуз сервісних центрів Пенсійного фонду України (ПФУ) ;

· через портал електронних послуг  (обрати опцію “Заява на житлову субсидію чи пільгу") або мобільний додаток ПФУ;

· через портал Дія  (ввівши у пошуку “Заява на субсидію”);

· у центрах надання адміністративних послуг;

· через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Якщо ви подасте документи у період:

· з 1 жовтня до 30 листопада (включно) – субсидія призначається з початку опалювального періоду

· починаючи з 1 грудня – з того місяця, в якому відбулось звернення.

Раніше Рokrovsk24.news повідомляв, що робити, якщо не вистачає страхового стажу для пенсії.