За результатами вересня Каметсталь відвантажила понад 4 000 тонн сортового профілю СВП-27 для шахтарів Покровська. Команда прокатного цеху вперше досягла стабільних промислових обсягів виробництва цієї продукції, освоєної в межах програми Метінвесту з відновлення асортименту, частково втраченого через зупинку металургійних комбінатів Маріуполя.
Нагадаємо, виробництво сортового фасонного профілю СВП-27 вперше в Україні було освоєне на Каметсталі в умовах трубо заготівельного стана. Ця так звана шахтна стійка, призначена для кріплення гірничих виробок у шахтах і є необхідним елементом у технології вугледобування. Новий прокат пройшов атестаційні випробування, які підтвердили його відповідність вимогам державного стандарту.
Від моменту освоєння, під час якого СВП-27 катали вагонними партіями 200-500 тонн на місяць, прокатники виконали чималу роботу, за результатами якої влітку-2024 виробництво збільшилося до 2 000 тонн на місяць, а у вересні вперше було вироблено і відвантажено споживачам понад 4 000 тонн цієї маржинальної продукції.Зокрема підприємство придбало додаткову поліпшену привалкову арматуру, яка була встановлена на трубо заготівельному стані, водночас фахівці доопрацювали та вдосконалили існуюче устаткування.Також на суміжній дільниці заздалегідь було відновлене обладнання правильної машини, яка призначена для доведення металопрокату до відповідності із регламентними вимогами щодо прямолінійності профілів. Параметри машини відпрацювали і налагодили для роботи з цим складним профілем, замовна довжина якого складає 7-9 метрів.
"Шлях від освоєння до промислового виробництва такого складного профілю – це системна робота всієї команди прокатників у співпраці з фахівцями технологічного управління, яку ми не припиняємо, постійно вдосконалюємо процес прокатки. Усі зауваження, які виникають у процесі виробництва, відпрацьовуємо та усуваємо негайно. СВП-27 був освоєний у складний воєнний час, в умовах дефіциту кваліфікованих кадрів, і завдяки системному навчанню технологічного та ремонтного персоналу цеху зараз усі спеціалісти ключових професій опанували навички прокатки цього профілю та роботи з устаткуванням. За підсумком 99% цієї важливої для вугледобувних підприємств компанії продукції приймається з першого пред'явлення, а додаткова обробка на правильній дільниці, завдяки якій продукція доводиться до необхідних якісних параметрів, дає можливість відвантажувати нашим клієнтам практично 100% прокатаного СВП-27", – пояснив виконуючий обов'язки головного прокатника Артем Лаптєв.
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що машинобудівники ДТЕК виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку.