Лише 20% українців, які звертаються за компенсацією через програму «єВідновлення», мають необхідні документи, що підтверджують право власності на житло — обов'язкову умову для подання заяви. Про це повідомила голова парламентського комітету з питань держуправління Олена Шуляк.
З моменту запуску Реєстру пошкодженого та знищеного майна у травні 2023 року українці подали близько 780 тисяч повідомлень про пошкоджене житло, проте лише 150 тисяч з них звернулися за компенсацією, що обумовлено відсутністю документів на право власності.
Процес подання заявки виглядає так: спочатку громадяни надсилають повідомлення про пошкодження житла через «Дію» або ЦНАП, а потім подають заяву на компенсацію. Однак багато хто не може зробити цього через втрату документів під час війни або їх зберігання у пошкоджених будинках чи на окупованих територіях.
Державний реєстр речових прав почав роботу лише у 2014 році, тому власники житла, придбаного раніше, не завжди мають цифровий запис про право власності. Шуляк рекомендує додати ці дані до Реєстру прав через «Дію» заздалегідь, щоб у разі пошкодження майна вони могли подати заяву на компенсацію.
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що на Донеччині збільшилась вартість компенсації за зруйноване житло.