У Мирнограді, що на Донеччині, попри постійні артилерійські обстріли та загрозу дронів, близько 5 тисяч людей продовжують жити й працювати. Зокрема, місцевий ринок, розташований за кілометр від лінії фронту, щодня приймає продавців і покупців, навіть на тлі звуків вибухів.
Про це йдеться в сюжеті "Суспільне Донбас".
Місцева продавчиня Тамара розповідає, що працює без вихідних, попри те, що її будинок зруйнований російськими обстрілами.
“Все є: морква, огірки, помідори, буряк, зелень вся є, щавель. Люди беруть, сьогодні добре брали”, – каже вона.
Людмила, інша продавчиня, працює на ринку вже 19 років. За її словами, продукція надходить із Харкова та інших міст, і поки перебоїв немає.
“Поки перебоїв немає, якби були, я, мабуть, вже кудись поїхала в інше місце, до дітей. А поки працюю тут, бо робота потрібна”, – ділиться жінка.
Пані Валентина, яка понад 10 років мешкає у Мирнограді після евакуації з Макіївки, не збирається вдруге виїжджати.
“Живемо, бо на п'ять тисяч гривень на місяць — до Дніпра переїхати не можемо. А вдома є пічка, вугілля, дрова і повний льох консервації. Чоловік сліпий, бабусі 97 років і вона з нами живе. Знов переселенкою стати не хочу. Як буде, так буде. Вб'ють, так вб'ють. А не вб'ють, буду в окупації жити й чекати наших”, – каже пані Валентина.
За словами Юрія Третяка, очільника Мирноградської ВЦА, у місті поменшало ракетних ударів, але артилерійські обстріли почастішали. Попри небезпеку, мешканці поступово повертаються: у листопаді 2024 року близько тисячі людей приїхали назад до Мирнограда.
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що у неділю, 12 січня, окупанти обстріляли місто Мирноград, поціливши у будівлю непрацюючого інфраструктурного обʼєкта.