Деокуповані території Донеччини потребують відбудови та швидкого реагування на виклики, спричинені війною.За інформацією Донецької ОВА, відновленню та підтримці життєдіяльності у цих громадах сприяє проведення суспільно корисних робіт в рамках проєкту "Армія відновлення". 

Донецька обласна служба зайнятості продовжує активно долучати пошукачів роботи до цієї урядової програми. Безробітні отримують тимчасову зайнятість та виконують різні види робіт. Найчастіше вони долучаються до відновлення пошкодженого майна, надання соціальних послуг уразливим верствам населення, облаштування приміщень під укриття, заготівлі дров тощо.

Так, на Лиманщині безробітні задіяні на роботах з розбору завалів, розчищенні автомобільних доріг, відновлення та облаштування об’єктів інфраструктури. Також учасники «Армії відновлення» допомагають у фасуванні і видачі гуманітарної допомоги місцевим мешканцям.

У деокупованому місті Святогірськ, де існують проблеми з водопостачанням, учасники «Армії відновлення» долучились до роботи соціальної пральні. Безробітні допомагають місцевим мешканцям отримати послуги з прання та сушіння. Нещодавно таку пральню відкрили і в Черкаській територіальній громаді. На сьогоднішній день вона є дуже потрібною, особливо для осіб похилого віку. Її обслуговуванням також займаються безробітні, які працюють на суспільно корисних роботах. 

Участь у таких роботах надає можливість шукачам роботи не лише отримати тимчасову зайнятість та заробітну плату, а й внести свій вклад у відбудову країни. 

За обсягами залучення громадян до проєкту «Армія відновлення» з моменту його дії  Донеччина займає одну з лідируючих позицій серед інших областей України.

Долучитися до суспільно корисних робіт може кожен бажаючий працездатного віку. За консультаціями щодо участі в проєкті звертайтеся до фахівців центру зайнятості або телефонуйте до call-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно 0-800-33-61-67.

За півтора роки дії проєкту “Армія відновлення” було видано майже 102 тисячі направлень для участі тимчасово безробітних українців у суспільно корисних роботах з відбудови країни. Загалом вони заробили понад 670 млн грн. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Проєкт “Армія відновлення” ми запустили півтора роки тому,  щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу, та залучити їх до відбудови країни. Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт і отримувати за це оплату. Це тимчасова робота, але маємо багато прикладів, коли завдяки участі в проєкті українці отримували пропозиції від роботодавців та переходили в статус постійно зайнятих осіб. Загалом учасники “Армії відновлення” заробили за виконання суспільно корисних робіт понад 670 млн грн”, - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. 

.Ми також розширили коло осіб, які можуть взяти участь у суспільно корисних роботах. Відтак всі внутрішньо переміщені громадяни, які готові на тимчасове працевлаштування та хочуть бути корисними, можуть долучитися до даної програми. Дуже важливо, що суспільно корисні роботи - це офіційна зайнятість, сплата податків та страховий стаж”, - наголосила директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк. 

На сьогодні суспільно корисні роботи здійснюються у 19 регіонах країни. Серед найбільш активних учасників проєкту: 

  • Харківська область - видано 19 850 направлень;
  • Донецька область - 12 800 направлень;
  • Київська область -  12 000 направлень;
  • Полтавська область - 11 600 направлень;
  • Чернігівська область - 11 000 направлень.

Нагадаємо, види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Військове командування разом з військовими адміністраціями визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це службу зайнятості, яка пропонує безробітним, що стоять на обліку, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі щонайменше 10 650 грн в разі роботи повний місяць. З 1 квітня 2024 року оплата зросте до 12 000 грн.

Найчастіше безробітних залучають до:

  • робіт з забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
  • розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги; 
  • надання громадянам соціальних послуг в місцях зосередження внутрішньо переміщених осіб та адресної допомоги ВПО;
  • плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;
  • допомоги з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;
  • розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій; 
  • облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;
  • будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
  • робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.