У селищі Пилипці, що на Закарпатті, вже понад півтора року працює соціально-реабілітаційний центр Дитяче містечко “Затишок”. Тут знаходять прихисток родини, які вимушено покинули свої домівки через війну.
Серед мешканців центру – сім’ї з Донеччини, які рятуються від бойових дій. Нещодавно до них завітали представники Покровської громади, аби підтримати та дізнатися про умови їхнього проживання.
У “Затишку” переселенці отримують не лише безкоштовне житло та харчування, а й можливість розвитку для дітей. Освіта – один із головних пріоритетів центру: у будні шкільний автобус відвозить дітей до місцевого ліцею, а після уроків тут допомагають виконувати домашні завдання.
“Після школи ми разом із дітьми навчаємось, граємо, проводимо бесіди та квести”, – розповідає вихователька Людмила Могіш.
Позашкільне дозвілля також насичене: діти займаються кулінарією, опановують деревообробку, вчаться працювати з комп’ютерними технологіями та покращують знання англійської мови.
“Вчора ми провели бізнес-тренінг, де діти мали можливість створити власну бізнес-стратегію”, – поділилася вихователька Аліна Гамза.
Окрім навчання, у центрі піклуються й про здоров’я – на території працює медичний пункт, де можуть оперативно надати допомогу.
“Сьогодні у нас проживають родини з Херсонщини, Дніпропетровщини, Донеччини та інших регіонів. Усього – близько 60 людей”, – розповідає директорка “Затишку” Евеліна Зламан.
За її словами, центр допомагає інтегрувати дітей у громаду: їх влаштовують до садочків, шкіл, музичних та спортивних закладів. Особливо підтримують одиноких матерів та багатодітні родини з окупованих територій.
Вечорами у центрі влаштовують спільні перегляди кіно, настільні ігри та дружні посиденьки. “Затишок” став не просто прихистком, а справжнім домом для тих, хто змушений був покинути рідні місця, але не втратив надії на краще майбутнє.
Детальніше – в матеріалі ТК "Орбіта".
" target="_blank">Раніше повідомлялось, що з початку 2023 року гуманітарний хаб Покровської громади відкрився в Чернівцях, ставши опорним центром для переселенців із прифронтових територій.