2024 рік став трагічним для Очеретинської громади. Після запеклих боїв ворог окупував її територію, цивільному населенню довелося залишити рідні домівки і шукати прихистку в більш безпечних регіонах. Очеретинська військова адміністрація намагається підтримувати своїх мешканців. У містах, куди переїхало найбільше очеретинців, створено хаби та пункти допомоги.
"На жаль, наших мешканців розкидало. В основному в Кам'янському, а також багато людей у Дніпропетровській області, в самому Дніпрі та Павлограді", – розповілає начальник Очеретинської СВА Микола Коваленко.
Очеретинська військова адміністрація намагається підтримувати своїх мешканців. В містах найбільшої агломерації очеретинців створено хаби та пункти допомоги.
"Зараз у нас офіційно 3 пункти допомоги. Це Павлоград, Дніпро та Кам'янське – самі великі пункти. Крім того, згідно з меморандумами, які ми підписували з громадами Донецької області, ми також збираємо наших людей на базах інших хабів, особливо авдіївських хабах", – каже Микола Коваленко.
Керівництво громади продовжує працювати на Донеччині, зокрема, допомагає в будівництві фортифікаційних споруд.
Попри всі випробування минулого року, бюджет на новий 2025 рік у громаді прийнято.
"Бюджет є. Загалом це заробітна плата бюджетникам: вчителям, медичним працівникам і працівникам адміністрації. Адміністрація на сьогодні не велика – 43 працівники. Це разом з Управлінням соціального захисту населення та освіти. По штату 90", – пояснює начальник СВА.
Сформувати бюджет громади 2025 року вдалось коштом субвенцій та додаткових дотацій.
Раніше начальник Мирноградської міської військової адміністрації Юрій Третяк розповів про ситуацію в Мирнограді.