Отже, ймовірно, питання, щодо можливих дій противника відносно м.Покровськ, схоже, стало більш визначеним.

 У смузі 27-ї мотострілецької дивізії (мсд) 2-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника, його командування ввело у бій підрозділи зразу двох бригад зі складу 41-ї ЗВА - 55-ї та 74-ї окремих мотострілецьких бригад (омсбр).

Тобто, командування російського угрупування військ (УВ) "Центр" обрало, схоже, перший (який "попроще") варіант (сценарій) подальших своїх дій. А саме - нарощування зусиль у смузі 2-ї ЗВА, за допомогою сил та засобів 41-ї ЗВА.

В рамках реалізації цього задуму (плану), передові підрозділи противника зі складу його 27-ї мсд (433-й мсп, ймовірно підсилені окремими підрозділами 589-го мсп), за допомогою введених у бій підрозділів 55-ї омсбр, прагнуть прорватися у напрямку на с.Котлине й перерізати дорогу Покровськ - Межова на цьому відтинку. Вони наполегливо атакують по напрямкам Піщане - Котлине та Новотроїцьке - Котлине, мають тактичний успіх.

Cвоєю чергою, далі, південніше міста, 90-а танкова дивізія (тд) противника продовжує розвивати свій нещодавній успіх. Зокрема, її передові підрозділи (зі складу 239-го танкового та 228-го мотострілецького полків, тп\мсп) мають просування по рубежу Нововасилівка - Новоєлізаветівка (обидва н.п, вже зайняті противником). У цій же смузі, очевидно, діють й підрозділи 80-го танкового полку цієї дивізії.

Очевидно, відбулось це за рахунок ущільнення бойових порядків 90-ї тд, командування якої змогло це зробити після того, як у смузі сусідньої 27-ї мсд у бій були введені додаткові підрозділи 55-ї та 74-ї омсбр.

Її 239-й тп та 228-й мсп, разом із 80-м тп отримали можливість сконцентруватися по двомм основним напрямкам - на Успенівку та Надеждинку.

Окрім цього, щодо Покровського напрямку, варто також згадати атаки "мотострілецьких" полків ТрВ зі складу 41-ї ЗВа в районі с.Воздвиженка (ймовірно 1452-й чи 1438-й мсп) у бік авто-розв'язки на дорозі Т-0504. Ймовірно, вони стали несподіваними для українського командування (противник зумів зайняти с.Воздвиженка, яку ЗСУ утримували кілька місяців) й, скоріш за все, далі противник спробує просунутись у бік с.Баранівка.

Звісно, це ще не свідчить про те, що командування УВ "Центр" противника має намір організувати такий же наступ й на правому фланзі смуги 41-ї ЗВА, який воно зараз "форсує" південніше м.Покровськ (судячі зі всього, на це в нього немає часу та необхідних ДОДАТКОВИХ сил). Й, скоріш за все, ці атаки носять допоміжний характер, аби розтягнути сили та засоби українскього угруупвання, яке обороняється в районі міста, на максимально широкому фронті.

Але сам факт, коли обмежена за розмахом атака противника на допоміжному напрямку, де ЗСУ займали протягом кількох місяців сталу лінію оборони, стає для них несподіванною та закінчується безумовним успіхом противника, викликає певне занепокоєння реальним станом боєздатності наших передових підрозділів.

На закінчення про Покровський напрямок

Варто спробувати дати відповідь на питання - чому російське командування обрало саме такий метод прориву до міста, який передбачає ввід у бій частин та з'єднань 41-ї ЗВА саме у смузі сусідньої 2-ї ЗВА? Як на мене, цьому існує декілька відповідей (про плюси та мінуси, цього варіанту ми розмірковували у минулому огляді).

Очевидно, що нинішній стан об'єднань УВ "Центр" (а точніше, їх зайнятість), відносно дій по захопленню м.Покровськ просто не дозволяє організувати його командуванню ОДНОЧАСНИЙ наступ (штурм) міста, як з півдня, так й півночі, що передбачає розгортання зразу ДВОХ ударних угрупувань.

Тим, хто забув нагадаю, до складу цього УВ входять 3 загальновійськових армії - 2-а, 41-а та 51-а ЗВА + окрема 90-а тд. Й всі вони, на цей час, "в делах и заботах", а саме:

1) 2-а ЗВА - складає основу угрупування, яке й так наступає на Покровськ з півдня. Відповідно, у ньому й так задіяні майже всі її війська (сили).

2) 41-а ЗВА - вимушена утримувати достатньо розтягнутий західніше та південно-західніше Покровська фронт. До того ж в ній ніяк "не доформується" власна, вкрай необхідна для неї 74-а мсд...

3) 51-а ЗВА - веде активні "автономні" наступальні дії на Торецькому напрямку, а до тогож, частиною сил (майже до половини її штатного складу - 5-а, 110-а, 114-а омсбр) діє на Курахівському (він же, вже скоріше Новопавлівський)

4) 90-а тд - намагається наступати на достатньо широкму (розтягнутому фронті), як для дивізії (навіть, 5-и полкового складу), від Новотроїцького до Зорі (а то й Сонцівки). Крім того, очевидно, що частиною своїх сил ця дивізія вимушена діяти в інтересах Курахівського (Новопавлівського) напрямку. Останнє ущільнення її правого флангу, розв'язало цю проблему лише частково.

В таких умовах, виділити щось "значне" для формування у смузі 41-ї ЗВА окремого наступального угрупування (для наступу на Покровськ ще й з півночі), скажімо так, справа нелегка.

Тому, рішення російського командування наростити "пробивні" спроможності 2-ї ЗВА (вже діючої на потрібному напрямку) військами (силами) 41-ї ЗВА - цілком адекватне та зважене рішення. Мушу визнати, у цьому випадку командування противника демонструє зростаючий рівень свого оперативного мистецтва.

Таким чином, очевидно, що подальший розвиток наступу противника відносно м.Покровськ може відбуватися за двома основними "сценаріями", як слідство введення у бій у смузі 2-ї ЗВА, частин та з'єднань 41-ї ЗВА, а саме:

- Противник може прагнути прорватися у місто саме з півдня, й далі діяти так само як на Краматорському напрямку, в м.Часів Яр - за рахунок переваги в силах й засобах поступово витісняти наші війська з самого міста, район за районом.

- В іншому випадку, післі більш-менш глибокого охвату міста з півдня (що передбачає, очевидно, перерізання дороги на Межову) - перегрупувати частину своїх сил й засобів, або, скажімо так, повернути у смугу 41-ї ЗВА її основні сили, й провести таке саме охоплення міста й з півночі (що, очевидно, передбачає перерізання дороги Т-0504, на Костянтинівку).

В цьому випадку, звісно, передбачається й третій етап - так званого, "стискання" (основними силами 2-ї та 41-ї ЗВА, після того, як українське угрупування в самому місті буде виснажене тривалою обороною).

При цьому, дуже важливо чітко зафіксувати момент, коли почнеться перегрупування сил й засобів противника в межах смуг двох армій - 2-ї та 41-ї ЗВА.