Раніше Ощадбанк встановив ліміти на банківські транзакції для українців, які знаходяться на окупованих територіях. За офіційною інформацією, ці ліміти стосуються лише тих клієнтів банку, які протягом тривалого часу не використовували свої картки. Проте, на практиці, проблеми виникають навіть у тих, хто активно користується своїми рахунками.

Громадська організація «Донбас SOS» надала рекомендації та вказівки щодо того, як діяти в таких обставинах і куди можна звернутися за необхідною допомогою.

Що відомо про проблему

В Ощадбанку повідомляли, що ліміти встановлені з 20 грудня минулого року за поточними рахунками з використанням платіжних карток, які були відкриті в Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському та Запорізькому обласному управліннях. Йдеться саме про ті рахунки, за якими протягом року не здійснювалися видаткові операції.

Щодо них діють такі обмеження:

- 1 000 грн на добу на проведення онлайн операцій з фізичною присутністю платіжної картки;

- 1 000 грн на місяць на поповнення рахунку мобільного телефону;

- 1 000 грн протягом місяця на Р2Р перекази;

- заборона на здійснення операцій з використанням токенів та випуск цифрових карток (за можливості технічної реалізації).

Проте, як зазначають у «Донбас SOS», в організацію постійно звертаються мешканці окупованих територій, які регулярно користуються своїми рахунками, і при цьому стикаються з лімітами чи навіть їхнім блокуванням. А зняти ліміти або відновити рахунок можна тільки особисто у відділенні Ощадбанку або за оформленою довіреністю – в поточних умовах для мешканців окупації це майже нереально.

Куди звертатись

Громадська організація «Донбас SOS» розповідає, що  продовжує працювати над розв'язанням проблем. Наразі фахівці підготували зразок скарги до державних органів, які опікуються правами громадян на окупованих територіях. Людям, які стикнулися з лімітами чи блокуванням, рекомендують заповнити таке звернення та направити на електронну пошту вказаних органів.

«Для вирішення проблеми з Ощадбанком необхідна активна участь громадян – державні органи мають бачити, що проблема масова і стосується великої кількості людей. В такому випадку проблемі буде приділено значно більше уваги», – вважають у громадській організації.