Близько 300 жителів залишаються в селі Сергіївка, що входить до складу Удачненської громади на Донеччині. Населений пункт знаходиться за 9 кілометрів від лінії фронту, через що постійно потерпає від російських обстрілів. У громаді немає централізованого водо- та електропостачання, а медичні та соціальні служби евакуйовані.
Про це в інтерв’ю "Суспільному" розповів начальник Удачненської селищної військової адміністрації Валерій Дугельний.
Обстріли майже щодня: руйнування в Сергіївці
Внаслідок активізації бойових дій обстріли Удачненської громади стали регулярними. Лише кілька днів тому центр Сергіївки постраждав від удару дрона-камікадзе.
"Центр вже зруйнований. Позавчора великий безпілотник потрапив — вісім будинків пошкоджено, один зруйнований. Усі комунальні будівлі постраждали: старостинський округ, клуб, амбулаторія — усе без вікон та дверей. Школу та садочок зруйнували ще у 2022 році", — розповідає Дугельний.
Побутові умови: без води, світла та медицини
Через російські удари в селах громади відсутнє водопостачання — водогін зруйнований авіаударом, а водонапірну башту пробито вщент. Електропостачання також відсутнє, і через небезпеку відновлення наразі неможливе.
"У Сергіївці залишився лише один працюючий магазин. Воду більше не підвозять, медицина евакуювалась. Світла немає, побиті проводи. Водогін працював до останнього, але після авіаудару відновлення неможливе. У людей ще є колодязі, але вода в них технічна, непитна", — зазначив Дугельний.
Населення громади скоротилося у 10 разів
До повномасштабного вторгнення в Удачненській громаді мешкало близько 3,5 тисяч людей. Нині більшість евакуйовані. У Сергіївці залишилося близько 300 осіб із довоєнних 1200, в Удачному — 20, а в інших селах — не більше 15 жителів.
"Дітей, які залишалися, вдалося повністю евакуювати. Поліція перевіряла всі адреси ввечері, жодної дитини не залишилося", — запевнив Дугельний.
Евакуація триває
Місцеві жителі продовжують виїжджати з громади, як самостійно, так і через централізовані евакуаційні програми. Виїзд організовано через Павлоград на Дніпропетровщині.
"За тиждень на евакуацію реєструються до 50 осіб. В основному виїжджають у Дніпро, Павлоград, Кам’янське або навіть за кордон. Зараз такий потік переселенців, що важко знайти житло", — підсумував Дугельний.
Раніше Pokrovsk24.news розповідав, чим живе Добропілля, що знаходиться неподалік від лінії фронту.