В Україні реєструють випадки метапневмовірусної інфекції, що уражає дихальну систему. Найчастіше характеризується хвороба звичайними симптомами ГРВІ, механізм передачі – повітряно-крапельний. На тлі супутніх патологій в осіб з категорій ризику можуть розвиватися досить тяжкі стани. Тому індивідуальною профілактикою не варто нехтувати.
"Зараз слід звертати увагу на всі катаральні явища: нежить і кашель, біль в очах", – попереджає лікарка-інфекціоніст Покровської КЛІЛ Кристина Харченко.
Лікарка зазначає, що інфекція найбільш поширена саме у зимово-весняний період. Орієнтовний інкубаційний період становить від 3 до 6 днів.
"Вірус може пройти у легкій формі, але звертати більше уваги потрібно людям похилого віку, дітям та людям, які мають низький імунітет. Це також стосується ВІЛ-інфікованих", – пояснює Кристина Харченко.
В осіб з категорії ризику можуть розвиватися досить тяжкі ураження дихальних шляхів, тому індивідуальною профілактикою не варто нехтувати.
"В період COVID-19 ми завжди носили захисні маски, знезаражували руки. Наголошую, що зараз теж такі часи, коли не треба забувати, що антисептик та маска повинні бути в сумці у кожної людини", – каже лікар.
Крім того, слід регулярно мити руки із милом, провітрювати приміщення, уникати масових заходів та близьких контактів із хворими.
Детальніше – в матеріалі ТК "Орбіта".
" target="_blank">Раніше повідомлялось, що за минулий тиждень рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип та COVID-19 в Україні зріс майже на 25%. З 27 січня по 2 лютого медики зафіксували 150 864 нових випадки, з яких 91 152 – серед дітей.