29 грудня на Сонці стався потужний спалах класу X1.1, пік якого зафіксували о 09:18 за київським часом. Вибухова фаза тривала приблизно 30 хвилин.
У Центрі прогнозування космічної погоди NOAA повідомили, що викид сонячної маси, спричинений цим спалахом, може досягти Землі у ніч з 31 грудня на 1 січня, викликавши магнітні бурі. Спалах стався у сфері, яка безпосередньо впливає на нашу планету.
Протягом останньої доби сонячна активність залишалася на помірному рівні, однак зафіксовано понад десять спалахів. Зокрема, спалах класу М4.5 може спричинити невеликі радіоперешкоди на денній стороні Землі та викликати сонячний радіаційний шторм.
Сонячна активність зростає вже тиждень, і кількість спалахів за цей час подвоїлася. Викид 29 грудня став найпотужнішим з усіх зафіксованих.
Важливо зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, оскільки дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.
Магнітні бурі виникають внаслідок спалахів на Сонці, під час яких у космос викидається велика кількість заряджених частинок. Досягаючи магнітного поля Землі, вони провокують геомагнітні збурення. Інтенсивність бур вимірюється за шкалою К-індексу, де 5 балів і вище вважається високим рівнем небезпеки.