Традиційні травневі заморозки зачепили Донеччину. 4 та 5 травня температура поверхні ґрунту місцями опустилася до -3 градусів, через що на городах та в садах спостерігаються підмерзлі рослини. Яких втрат зазнали господарі Покровська, дізнавалась знімальна команда ТК «Орбіта».

Покровчанка Людмила Семенівна була обізнана про травневі заморозки і встигла накрити нижні рослини землею, гілками, старим одягом та картоном. Однак деякі з них все ж постраждали, навіть під накриттям.

«Семена є – пересадимо. Будемо чекати  дощу, буде рости знову. Розсаду у дворі я прикривала картонними ящиками», – розповідає пані Людмила.

Сусідка Людмили Семенівни вважає, що більшість городини була висаджена зарано, через що вона й постраждала. Проте пані Людмила стверджує, що саджає щороку в один і той самий час, у другій половині квітня, коли земля ще відносно волога. За її словами, травневі заморозки — це лише примха природи: одного року вони є, іншого — ні.

Цими вихідними у пані Олени частково постраждала картопля. Минулого року її сім'я зібрала понад 60 відер із трьох соток землі, але нинішній врожай, ймовірно, буде меншим. Попри спроби захистити рослини, збитки все ж помітні неозброєним оком. Основну надію покладають на вологий ґрунт, який зазвичай обмежує вплив заморозків.

«Ми залили водою, але 40% врожаю все одно втрачається. Можна ще палити багаття, але це забороняється», – зазначила пані Олена.

А ось огірки та кукурудза в господині залишилися цілими завдяки тому, що були завчасно накриті імпровізованою поліетиленовою теплицею. Розсада помідорів також не постраждала, бо її захистили пластикові відерця.

За прогнозами синоптиків, ближче до вихідних на південному сході України знову можлива серія нічних заморозків. Тому важливо заздалегідь потурбуватися про рослини в садках та городах, щоб захистити майбутній урожай.

Детальніше – в сюжеті ТК «Орбіта».

" target="_blank">