Вже 6 місяців у Родинському немає світла, опалювання, води та газу. За офіційною інформацією у місті залишаються близько 1000 жителів. Про це повідомляє ТК "Орбіта".
За три тижні з Родинського виїхало 200 осіб. З міркувань безпеки волонтери забирають людей по дзвінку. Про бажання евакуюватись влада просить повідомляти за номером 0800-300-101.
Що відбувається у місті?
Зазначається, що родинці пережили зиму. В прифронтовому місті досить гучно, "прильоти" цілодобово. Вже не вперше КАБи влучають у житлові будинки.
Пані Ользі - 74 роки, їхати нікуди і не хоче. Каже, що у місті ще є допомога, тому хоч і важко, але можна жити.
"Усе тяжко, води, світла, інтернету немає. Нічого не знаєш. Людям допомагають: кормлять, хліб дають. Пенсію дають. Пошта на допомогу приходить. Молодці", - говорить жінка.
Від Родинського до лінії фронту близько 11 кілометрів.
"В місті Родинське наразі більш активно проходить евакуація у зв'язку з тим, що почастішали обстріли нашого міста. Літають ворожі дрони, тому люди намагаються врятувати своє життя. Для того, щоб записатися на евакуацію треба, звернутися до контактного центру Покровської міської військової адміністрації і тоді розкажуть куди приїде транспорт, щоб забрати", - зазначає Ганна Мосейчук, начальниця відділу управління Родинським старостинським округом.
Волонтери забирають людей по дзвінку, бо стояти щодня на одному місці в Родинському небезпечно. Евакуація відбувається у співпраці з місткою владою.
"Наші дії - тільки по заявці і тільки по дзвінкам нашим людям. Далі ми забираємо людей, є в нас також і маломобільні та дуже важкі люди, ними займається медевакуація", - каже Микола Кисельов, волонтер гуманітарної місії "Проліска".
Сьогодні пан Микола забрав чоловіка, що до середини осені жив у Часовому Ярі, а після поранення там - у костянтинівській Сонтуринівці. І тепер знову-таки після поранення вирішив їхати в Київ до доньки.
"Постійно обстріли. Вікна тремтять. Гучно дуже. А там, на Сонтуринівці, майже однієї вулиці немає, усі будинки зруйновано ", - ділиться пережитим Олег Трухан.
Чоловіка зібрали, привезли, оформили грошову допомогу, придбали квитки і відправили до доньки. І так с кожним, хто приїжджає в транзитний хаб Донецької області.
Деталі - у сюжеті ТК "Орбіта".
Раніше Рokrovsk24.news повідомляв, як евакуюватися з Донеччини.