Напередодні Нового року в містах України активно відкриваються ялинкові базари, де кожен може вибрати символ свята. Однак покупців попереджають: якщо придбане дерево виявиться зрізаним незаконно, можна отримати значний штраф.

Центр громадського моніторингу та контролю роз’яснює, як уникнути неприємностей, перевіряючи легальність ялинки, і яка сума штрафу загрожує за порушення.

Штраф за ялинку

За незаконно зрубане новорічне дерево штраф для громадян може коливатися від 510 до 1 700 гривень. Якщо ж йдеться про ялинку, зрубану у природно-заповідній зоні, стягнення може бути ще більшим. Попри те, що ялинку зрубали інші люди, покупцю доведеться сплатити від 1 700 до 3 655 гривень.

Щоб обрати новорічну ялинку легально, слід почати з продавця. Ті, хто працюють офіційно, можуть надати документи на підтвердження: накладні з лісництва та дозволи на торгівлю. Самі ж дерева повинні мати бірки зі штрихкодами або чіпи, за якими можна легко перевірити їхнє походження. Задля цього слід скористатися спеціальним сайтом.

Натуральна чи штучна?

Тих, хто встановлює вдома живу ялинку, нерідко критикують: мовляв, вирубка дерев шкодить довкіллю. Втім, Державні лісгоспи вирощують хвойні на спеціальних плантаціях, мінімізуючи шкоду природі. Для тих, хто переймається захистом планети, лісівники пропонують придбати святкове дерево у горщику. Покупцям радо допоможуть порадою, як після свят пересадити і доглядати ялинку. У державному підприємстві “Ліси України” наголошують:

“Купуючи дерево офіційно, ви сплачуєте податки, з яких формується бюджет вашої громади та всієї країни”.

Тим же, хто вирішив поставити вдома штучну ялинку, радять звертати увагу на її якість. Проконтролювати, щоб виріб не мав їдкого запаху, був виготовлений з вогнетривкого і незаймистого пластику. У його складі мають бути відсутні формальдегіди, метилен, ацетон та різного роду смоли.

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, українці, які не мають централізованого опалення та не використовують газ або електроенергію для обігріву, можуть отримати фінансову допомогу на придбання твердого палива, зокрема дров.