У найближчі вихідні передбачається різке зниження температури повітря по всій Україні. Про це повідомляє meteoprog, посилаючись на прогноз метеоролога Ігоря Кібальчича.

Коли похолодає?

Ввечері 25 квітня та упродовж 26 квітня територією України пройде активний холодний фронт з північного заходу. Тому по всій країні очікуються короткочасні дощі, місцями у супроводі гроз, дрібного граду та шквалистого вітру.

Одразу після його проходження, до нас надійде аномально холодна повітряна маса з Баренцева моря та Фінляндії на тлі поривчастого північно-західного вітру, швидкість якого місцями сягатиме 15 – 20 м/с.

Температура повітря почне різко знижуватися і найхолодніше буде у період з 26 по 29 квітня включно. Похолодання традиційно розпочнеться із західних та північних областей, де вже 26 квітня вночі очікується +2…+7 °С, вдень +9…+14 °С.

Поступово, упродовж 27 та 28 квітня холодне повітря пошириться на більшу частину Україні, і разом з цим повернуться заморозки. Щоправда на крайньому півдні та у Криму похолодання відбуватиметься повільніше та за більш м’яким сценарієм. Лише з 30 квітня та перших днів травня поступово почне теплішати, хоча загальний фон температури залишатиметься не надто високим по всій країні.

Отже, в нічні та ранкові години 27 – 29 квітня мінімальні показники температури передбачаються в межах +1…+6 °С, на поверхні ґрунту у всіх регіонах прогнозуються заморозки до -1…-6 °С.

У західних (окрім Закарпаття), центральних, північних та східних областях очікуються сильні заморозки у повітрі 0…-5 °С. На півдні також місцями можливі заморозки у повітрі 28 квітня. В денні години повітря прогріватиметься до +8…+14 °С, на півдні та у західній частині +15…+21 °С; 29 та 30 квітня вдень очікується поступове підвищення до +17…+22 °С у більшості областей.

Таким чином, очікувані погодні умови можуть суттєво нашкодити різним видам сільськогосподарських рослин, включно з плодовими деревами, городиною, виноградом тощо.

Тому варто заздалегідь підготуватися до впровадження різних засобів боротьби із заморозками (димлення / окурювання, дощування, накривання плівкою і т.п.), щоб не втратити врожай та максимально по можливості убезпечити рослини.

Також слідкуйте за свіжими прогнозами від Українського гідрометцентру, щоб завжди бути напоготові та мати достовірну інформацію щодо попереджень про небезпечні та стихійні явища погоди.