Розмір виплати по безробіттю визначається на основі кількох факторів: страхового стажу особи як у цілому, так і за останні 12 місяців до моменту реєстрації як безробітної, причини розірвання трудових відносин, а також заробітної плати отриманого особою перед звільненням. Детальніше розповіли у Донецькій обласній державній адміністрації.

«Застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців», – пояснюють в ОДА.

За даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, допомога по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати, залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений для цієї категорії осіб:

- до 3 років — 50%;

- від 3 до 6 років — 55%;

- від 6 до 12 років — 60%;

- від 12 до 18 років — 65%;

- від 18 до 24 років — 70%;

- від 24 до 30 років — 75%;

- понад 30 років — 80%.

Для особи, страховий стаж якої становить не менше 15 років і яка протягом 15 років, що передували місяцю надання статусу зареєстрованого безробітного, не отримувала допомогу по безробіттю, під час визначення розміру допомоги по безробіттю відсотки до середньої заробітної плати (доходу) збільшуються на 10 відсоткових пунктів.

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що в Україні зростуть тарифи на воду.