Частина внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з Донеччини, досі скаржаться на нарахування боргів за комунальні послуги. Людям, які давно живуть в інших регіонах, дотепер приходять платіжки за опалення, світло та воду.
Як призупинити нарахування та в яких випадках це можливо, розповіли в підприємстві «Донецьктеплокомуненерго», яке постачає мешканцям Донеччини тепло, а в окремих громадах також відповідає за подачу гарячої води, централізоване водопостачання та водовідведення.
Там зазначили, що не платити за комунальні послуги (крім опалення та за умови відсутності лічильників) можуть абоненти, які не користуються ними більше 30 календарних днів. Мають право не платити:
• ВПО;
• Особи, які проходять лікування;
• Особи, які проходять військову службу;
• Особи, які перебувають за кордоном;
• Особи, житло яких пошкоджене чи зруйноване внаслідок війни;
• Особи, які відбувають покарання.
Щоб не отримувати нарахування, такі споживачі мають подати заяву та довідку з нового місця проживання, лікування, проходження військової служби, довідку ВПО або підтвердження, що перебувають за кордоном.
Проте, у підприємстві зазначають, що за опалення платити все одно доведеться. Виняток – якщо оселя на окупованих територіях, зруйнована або пошкоджена внаслідок бойових дій.
Якщо ж у квартирі є прилади обліку, споживачі мають передавати дані з них. Про це говорить юрист ГО «Донбас SOS» Михайло Фоменко.
«Якщо цього не робити, певні види комунальних послуг можуть нараховуватися по середнім показникам за минулі місяці або за нормативами на людину», - говорить Михайло Фоменко.
У департаменті розвитку базової галузі та промисловості Донецької ОВА уточнили, що у випадку порушень прав споживачі можуть звернутися до постачальника послуг бо Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Телефон комісії: +380 (44) 204-48-27, (044) 207-19-31.