Допомога від держави за програмою «Зимова єПідтримка» є одноразовою та буде доступна для українців, які перебувають в Україні. Про це повідомляє "Донбас SOS".

Діятиме програма впродовж грудня 2024 — лютого 2025 року. 

1. Хто може отримати допомогу?

Усі громадяни України (за бажанням), яким станом на 1 грудня 2024 р. виповнилося 18 років, та мають присвоєний в установленому законодавством порядку реєстраційний номер облікової картки платника податків (“ідентифікаційний код”) та які на момент подачі заявки перебувають на території України (крім тимчасово окупованої території).

Для отримання допомоги на дітей (до 18 років) подає заявку один з батьків, а також один з опікунів, піклувальників, законних представників малолітніх, неповнолітніх осіб.

Якщо дитині виповниться 18 років у період з грудня по лютий 2025 року, право на отримання допомоги у разі подання заявки одним із батьків (опікунів, піклувальників) зберігається.

На кожну дитину формується окрема заявка. 

2. Коли і як можна отримати допомогу?

Допомогу можна отримати з грудня 2024 по лютий 2025 року:

— 3 1 грудня — подавши заявку через мобільний застосунок Дія.

— 3 4 грудня — через Укрпошту.

— 3 10 грудня — подавши заявку через банки-партнери.

3. Хто може подати заявку через застосунок Дія?

Громадяни України віком від 18 років, які перебувають на території України (крім тимчасово окупованих територій). Один із батьків може оформити виплату на своїх дітей на власний рахунок.

Важливо! Для отримання допомоги на дітей, в мобільному застосунку Дія має відображатись цифрове свідоцтва про народження дитини.

4. Хто може отримати виплату через банк?

-Громадяни, які не мають РНОКПП (“ідентифікаційний код”) через релігійні переконання і мають про це відмітку в паспорті;

-громадяни віком від 65 років, у яких відсутня технічна можливість подати заявку на отримання допомоги через Дію;

-піклувальники або законні представники малолітніх/неповнолітніх осіб.

При подачі заявки на дитину потрібно надати свідоцтво про народження дитини, та за необхідності документ, що підтверджує встановлення опіки, піклування, або законного представника.

-А-Банк;

-Акордбанк;

-ПриватБанк;

-Sense Bank;

-БАНК ГЛОБУС;

-РАДАБАНК;

-БАНК КРЕДИТ ДНІПРО;

-Банк «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ».

5. Хто може отримати виплату через Укрпошту?

-пенсіонери старше 60 років; 

-особи з інвалідністю І та ІІ групи які є отримувачами пенсії по інвалідності або отримувачами соціальної допомоги; 

-особам з інвалідністю з дитинства 1, 2 групи, особам, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, які отримують зазначені виплати через АТ “Укрпошта” на усій території України; 

-особи, які отримують усі види пенсійних та соціальних виплат через АТ “Укрпошта” на територіях активних бойових дій та територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, у яких відсутня дата завершення бойових дій. 

Допомога через Укрпошту буде надана автоматично. Списки таких отримувачів формує Мінсоцполітики.

Якщо особа потрапила в списки виплати через Укрпошту, то подати заявку через Дію не зможе, про це буде повідомлено в мобільному застосунку. 

6. Що робити, якщо в Дії одного із батьків (переважно це мами) не підтягується свідоцтво про народження дитини (різні прізвища або помилка в свідоцтві про народження, та інші випадки)? 

В цьому випадку радимо спочатку написати в службу підтримки Дія. 

Якщо вирішити питання не вдалось, радимо подати заявку на отримання допомоги на дитину через відділення одного з банків-партнерів — https://1000.me.gov.ua/how-to-banks 

Щоб оформити заяву, необхідно надати такі документи:

-паспорт громадянина України та РНОКПП; якщо немає РНОКПП — паспорт з відповідною відміткою;

-свідоцтво про народження (якщо допомога оформлюється для малолітніх або неповнолітніх осіб);

-документ, що підтверджує зміну прізвища з того, що вказано у свідоцтві про народження дитини на те, згідно якого банк ідентифікує особу, яка подає заяву.                                                                                                                                                                                                                                         

7. На що можна витрачати надану допомогу в розмірі 1000 грн.?

-ліки, лікарські засоби, медичні вироби українського виробництва, книги та іншу друковану продукцію, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек». Перелік магазинів-учасників програми:

- комунальні послуги;

-медичні та ветеринарні послуги;

-освіту та спорт; 

-заклади харчування; 

-транспорт та залізничні перевезення;

-мобільний зв’язок та інтернет; 

-кіно, театри, музеї;

-благодійність — задонатити на ЗСУ через один із фондів

Громадяни, які отримають 1000 грн. через Укрпошту додатково мають можливість придбати харчові продукти, продукти побутової хімії та передзамовити ліки. 

Зверніть увагу! Якщо продуктів/ліків немає у відділенні Укрпошти — їх можна замовити. 

Важливо! Забороняється зняття готівки із спеціального рахунка.

8. Чи можуть люди, які отримали допомогу через Дію скористатись нею у відділеннях Укрпошти? (актуально для сільської місцевості та прифронтових територій) 

Так, така можливість є, потрібно звернутися до відділення укрпошти після зарахування коштів на картку Національний кешбек. 

 Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, чому у деяких випадках гроші за програмою “Зимова єПідтримка” можуть не надходити чи затримуватись.