Військовозобов’язані можуть самостійно отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок "Резерв+", без потреби особисто з’являтися до територіального центру комплектування (ТЦК).
Про це повідомило Міністерство оборони України.
Як працює електронне направлення?
Після подачі запиту через "Резерв+", протягом 24 годин користувач отримує сповіщення з усіма необхідними деталями:
• номер і дата реєстрації направлення;
• адреса медзакладу, де потрібно пройти ВЛК;
• ТЦК, який підписав направлення.
Чи потрібно з’являтися до ТЦК, якщо отримав повістку на ВЛК?
На цей момент – так. Проте у Міноборони планують запровадити можливість отримання електронного направлення навіть тим, хто отримав паперову повістку.
Чи потрібно після ВЛК йти до ТЦК для оновлення військово-облікових документів?
Ні, цього робити не потрібно. Медичний заклад самостійно передає результати огляду до ТЦК. Після цього інформація оновлюється у реєстрі "Оберіг", а в "Резерв+" з’являється оновлений військово-обліковий документ.
Що буде, якщо не прийти на ВЛК після отримання електронного направлення?
Якщо людина самостійно подала запит на проходження ВЛК, але не з’явилася на огляд, направлення залишатиметься дійсним 30 днів. Після цього необхідно подати новий запит, щоб отримати актуальне направлення.
Чи стануть повістки електронними?
Ні. Повістки на проходження ВЛК залишаються паперовими та надсилатимуться фізичною поштою. У "Резерв+" ТЦК не можуть самостійно ініціювати запити на проходження ВЛК або надсилати повістки.
Електронна повістка не передбачена чинним законодавством, а послуга отримання направлення на ВЛК у "Резерв+" є виключно добровільною.
Як часто потрібно проходити ВЛК?
Висновок ВЛК про придатність до військової служби є дійсним протягом одного року з моменту завершення медичного огляду. Військовозобов’язаним необхідно оновлювати цей висновок щороку.
Чи потрібно проходити ВЛК, якщо є бронювання?
Особи, які мають бронювання або відстрочку, не підлягають направленню на ВЛК.
Виняток – чоловіки, які мають статус "обмежено придатний". Вони зобов’язані проходити повторний медичний огляд у строки, визначені законодавством.
Раніше повідомлялось, що базова загальновійськова підготовка студентів українських вишів з 1 вересня 2025 року стане обов’язковою.