У прифронтовому Добропіллі продовжує роботу лікарня інтенсивного лікування. Як повідомляє ТК "Орбіта", наразі ліжка стаціонару заповнені, і половину з них зайняли хворі з інших міст. Натомість в медзакладі бракує вузькопрофільних спеціалістів, бо лікарі все частіше евакуюються.
Зазначається, що об’єми роботи медиків, які ще залишаються на місцях, зросли в середньому вдвічі. Усіх важких пацієнтів лікарі скеровують в інші медзаклади згідно нових рекомендацій.
Директор медзакладу Вадим Бабков зазначає, що у Добропільській ЛІЛ лікарів стало менше, а пацієнтів побільшало. Всі 150 ліжок стаціонару зараз заповнені, і половину з них займають хворі з інших населених пунктів. При цьому лікарі приймають особисті рішення про евакуацію.
«В першу чергу ми залишились без гінекологічної екстреної допомоги, тому що виїхало багато лікарів за межі Донецької області, і ми змушені були взагалі зачинити гінекологічне відділення», – розповідає Вадим Бабков.
Оксана Лях – одна з чотирьох лікарів гінекологічного відділення, які залишаються працювати у місті. Зараз вона веде прийом в поліклініці, і пацієнток в неї побільшало вдвічі.
«Кожного дня приходить близько 25 жінок, зранку вже черга. З усього району їдуть сюди. Погано, що немає відділення. Тому що багато жінок бувають ургентні – з кровотечами, болями, або вагітність з загрозою передчасних пологів тощо», – говорить Оксана Лях, лікарка акушерка-гінеколог Добропільської ЛІЛ.
Не тільки вагітних, але й усіх важких пацієнтів лікарі скеровують в інші медзаклади.
«У нас є рекомендація: якщо важкі випадки – на Харків. Навіть не Дніпро, адже ситуація на трасі зараз дуже напружена», – зауважив директор лікарні.
Вадим Бабков додає, що наразі складна ситуація не тільки з гінекологічним напрямком – інші вузькопрофільні фахівці також виїжджають. І хоча зарплата медиків у зоні можливих бойових дій відчутно вища, ніж в інших регіонах, це не зупиняє лікарів в їх прагненні евакуюватись.
«Нас покинув лікар-ендокринолог, виїхали лікар-кардіолог, терапевт, невропатолог. Ці посади в стаціонарі ми закриваємо, але в поліклініці вони відсутні», – каже керівник Добропільської ЛІЛ Вадим Бабков.
Також через брак фахівців мінімально, на першому рівні, працюють амбулаторії в Білицькому та Білозерському.
Деталі – в сюжеті ТК «Орбіта».
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що через наближення фронту Покровську РВА перенесуть до Добропілля.