2024 рік став надзвичайно важким для Покровської громади.
Як зазначили у міській військовій адміністрації, громада стикнулась із масштабними руйнуваннями, загальною евакуацією та іншими викликами через активні бойові дії з боку ворожої армії.
Які наслідки?
Пошкоджена або повністю зруйнована інфраструктура громади:
- 70% житлової забудови;
- 80% соціальних об’єктів;
- 95% промислових об'єктів.
У місті відсутні електро-, газо-, тепло- та водопостачання.
За словами начальника Покровської міської військової адміністрації Сергія Добряка, на початку року було докладено чимало зусиль для того, аби всі сфери у громаді працювали стабільно. Зокрема було проведено багато робіт з підготовки до опалювального сезону.
За підтримки Донецької обласної адміністрації та соціально відповідального бізнесу місцеві тепловики ремонтували теплотраси та котли, проводили заміну внутрішніх мереж та готували житловий фонд до холодів.
Активно працювали й місцеві фермери, які попри обстріли та постійну загрозу життю, обробляли землю, сіяли врожай та вчасно сплачували податки, тим самим наповнювали бюджет громади.
Однак уже в лютому, після падіння Авдіївки, ворог став наближатися до Покровська, поставивши під загрозу всі напрацьовані плани.
Попри це, значна частина мешканців залишилась поблизу рідного краю – переважно на території Дніпропетровської та Кіровоградської областей, поблизу Донеччини. Незначна кількість місцевих жителів виїхала за кордон, інші – лишились в Україні та продовжують сподіватись на повернення додому.
Евакуація та збереження спадщини
У відповідь на загрози громада організувала масштабну евакуацію не лише місцевих жителів, а й матеріальних цінностей. За підтримки благодійників і заздалегідь спланованих дій Покровської МВА, із міста вивезли:
- Майно освітніх, культурних і спортивних установ;
- Музейні експонати, пам’ятники та скульптури;
- Медичне обладнання;
- Комунальне устаткування.
Частина комунальної техніки залишилась для виконання критично важливих завдань у місті, в тому числі й для оборони.
Гуманітарна підтримка та єднання
Попри складнощі, громада продовжує підтримувати своїх мешканців через гуманітарні хаби. Ініціатива «Ми – Донеччина» згуртувала всі військові адміністрації та громади області. У кожному місті переселенці за місцем перебування можуть отримати допомогу, консультації та базові послуги для своїх родин.
Оборона
За словами Сергія Добряка, кожна громада окремо ніколи б не впоралась з поставленими задачами щодо оборони.
«У нас була агломерація Мирноград-Покровськ. За кожною громадою була закріплена своя бойова бригада, і ми виконали ті завдання по круговій обороні міст, які ставили перед нами військові. Тільки в нашій громаді працювало 6 областей, які нам допомагали майже 3 місяці. І досі ми продовжуємо цю роботу»,– розповів Сергій Добряк.
Раніше Рokrovsk24.news повідомляв про те, що кількість обстрілів Покровська суттєво збільшилась.