Історія будинкових книг почалась у 1972 році, коли було потрібно вести облік громадян, які реєструють своє місце проживання. Там містилась вся загальна інформація про кожну особу. Але нині такий документ вже втратив свою юридичну силу. Про це повідомила начальниця відділу реєстрації місця проживання Покровської МВА Наталія Коврижко.
"Тривав перехідний період до 2006 року. Потрібно було всю інформацію, яка містиця в будинкових книгах, перенести до реєстраційних форм обліку "Б". На той час цим займалась Міграційна служба", – розповідає Наталія Коврижко.
Новий закон щодо органів місцевого самоврядування запрацював у 2016. Весь архів передали до відділу реєстрації, і тут фахівці, як окремий виконавчий орган міської ради, а нині міської військової адміністрації, продовжують доповнювати записи.
Наталія Коврижко каже, що нині існують два дійсні витяги з реєстру державної міграційної служби.
"Це витяг з міста реєстрації проживання з QR-кодом, який надається людині особисто. І якщо особа актуалізована в цьому реєстрі, цей витяг можна завантажити та потім роздрукувати з додатка "Дія". Якщо наші мешканці, у зв'язку з евакуацією, знаходяться в іншому місці, вони можуть звернутися до ЦНАПу і там їм нададуть цей витяг", – пояснює начальниця відділу реєстрації місця проживання.
Другий витяг про зареєстрованих осіб за адресою, що може отримати лише власник або співвласник житла.
"Якщо вам потрібно зареєструвати своє місце проживання або знятися з реєстраційного обліку, а ви знаходитесь в іншій області, потрібно обов'язково звернутися до нашого Покровського ЦНАПу. Або скористатися послугою декларування місця проживання через "Дію"", – каже фахівчиня.
Детальніше – в сюжеті ТК "Орбіта".