Близько 14 тисяч мешканців Покровської громади перебралися до Дніпра. Тому саме тут відкрили Покровський культурно-освітній центр з символічною назвою «#ДонеччинаТутВсіСвої».Про це повідомляє ТК "Орбіта".

Тепер у новому центрі працюватиме частина евакуйованих культурних закладів та установ Покровська. У хабі, де створені гарні умови для розвитку навичок та талантів, раді бачити не лише покровчан, а й інших переселенців з Донецької області.

"Зараз не може бути окремо Покровськ, окремо Селидове або Курахове, бо це все - Донеччина, вона об'єднує всіх переселенців. Ми тимчасово переселені, бо впевнені, що скоро повернемося, все відбудуємо і запрацюємо ось таким культурним фронтом", - каже Маргарита Ідрісова, заступниця начальника Покровської МВА.

Тепер у центрі працюватиме Покровська міська бібліотека імені Шевченка. Тут можна і книжки почитати, і за комп'ютером попрацювати.

"Ми евакуювали всю літературу, прозу, краєзнавчу літературу. Запрошуємо всіх мешканців Дніпра і наших покровчан до нашої бібліотеки, будемо раді всіх бачити", - розповідає Кристина Тумасова, директорка Покровської міської бібліотеки імені Шевченка.

Тут також розпочали заняття викладачі та учні музичної школи імені Леонтовича.

"Я граю вже 3 рік на гітарі, мені дуже подобається, дуже радий, що зможу побачити вчителя особисто", - ділиться враженнями Анатолій, вихованець музичної школи.  

Досить вартісні музичні інструменти заздалегідь вивезли з Покровська і тепер нарешті можна попрощатися частково з дистанційною формою роботи, кажуть фахівці.

"Ми дуже раді, що знову можемо зустріти своїх любих учнів не через комп'ютер, ми зможемо швидко їм знайти ноти, поправити ручку, якщо щось не так. Все ж заняття в офлайн режимі зручніші", - зазначила Ольга Григорович, викладачка класу гітари Покровської музичної школи імені Леонтовича.

Тут також відтепер працює Покровський історичний музей. У декількох кімнатах створили декілька локацій, де представлені вивезені з Покровська експонати.

Тут можна зустріти і добре знайомого усім донеччанам Шубіна.

"Більшість експонатів нашого фонду вже вивезено, переміщено в більш безпечне місце, але ми продовжуємо виконувати свою місію. В першу чергу із популяризації нашої локальної історії, зі збереження предметів, які пов'язані із нашим містом і громадою та меморіалізацією подій сучасної війни, спричиненою агресією Російської Федерації", - додає Ангеліна Рожкова, директорка Покровського історичного музею.

У центрі також будуть працювати багато дитячих гуртків, які колись базувалися у покровському палаці культури.

"Ми зробимо все для того, щоб хореографічні, вокальні і художні гуртки працювали так же якісно, як і у Покровську", - додає начальниця Покровського міського відділу культури Олена Олехнович.

Затишно облаштували і освітні простори, тепер тут проходитиме підготовка дошкільнят та заняття з учнями початкових та середніх класів. Випускники з учителями зможуть готуватися до НМТ.

"Сьогодні було 1 заняття з математики, надалі плануємо за запитом та за наявності педагогів у нас Дніпрі, а їх вже більша 100, будемо планувати і складати графік. Анонсувати заняття для наших здобувачів освіти, щоб вони мали змогу прийти і проконсультуватися і надолужити прогалини у знаннях", - розповіла начальниця Покровського міського відділу освіти Любов Воротинцева.

Створили і ресурсно-тренинговий центр, де влаштовуватимуть пізнавальні сесії. Зокрема навчатимуть дітей рішуче діяти у нестандартних ситуаціях, надавати першу домедичну допомогу.

"Я сподіваюся, що усі керівники військових адміністрацій, які вимушено релокуються з Донеччини, будуть створювати саме такі центри, де буде збиратися наша молодь, будуть навчатися і спілкуватися. А ми зробимо все можливе, щоб вже найближчим часом наші діти і усі наші рідні повернулися у свою рідну Донеччину", - говорить Вадим Філашкін, начальник Донецької ОВА.

У центрі будуть раді бачити не лише покровчан, але й інших переселенців з Донеччини.

Деталі - в сюжеті ТК "Орбіта".

 Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, як ВПО із Покровська отримують допомогу у Дніпрі.