Тринадцять місяців поспіль у Мирноградській громаді немає спокою. Напередодні 2024 року росіяни почали обстрілювати місто щоночі і з того часу б’ють по ньому безперестанку. Мирноград повністю без світла, газу, водо- та теплопостачання. Всі заїзди в місто ворог тримає під вогневим контролем, але в ньому продовжують жити люди.


"Останній раз були влучання FPV-дроном, а потім КАБом в селище Новатор, загальноосвітня школа №8. На жаль, загинула цивільна жінка", – розповів в. о. начальника Мирноградської міської військової адміністрації Юрій Третяк.

Місто повністю без світла, газо-, водо- та теплопостачання, але в ньому продовжують жити люди. Декілька підприємств ще завозять товар у магазини. Проте, всі заїзди у місто ворог тримає під вогневим контролем. 


За офіційною інформацією в Мирнограді продовжують жити близько 3500 осіб, але, фактично, може бути і більше, адже є люди, які повернулись у місто нещодавно. 

"Є люди, які на деякий час повертаються у Мирноград, щоб перевірити свої оселі, забрати речі. На жаль, є ті, хто повернулись та залишились у Мирнограді. Також є населення з сусідніх громад, де частішають обстріли, у яких Мирноград це пункт на шляху до виїзду", – пояснює Юрій Третяк. 


Крім обстрілів, місто потерпає від мародерів. І такі випадки не поодинокі. 

"Це проблема не тільки Мирнограда, але й інших громад, з яких виїхало населення. На жаль, мародерять житло та будинки приватного сектору. Патрулі перевіряють місто, але вони не спроможні контролювати все", – зазначає начальник МВА. 

З 21 вересня 2024 року Мирноград віднесено до зони активних бойових дій. Комісія, яка надавала акти для отримання компенсації за пошкоджене житло, з того часу не працює. 

Детальніше – в сюжеті ТК "Орбіта". " target="_blank" style="background-color: #fcfcfc;">Раніше повідомлялось, що мережа "Опора" разом з Радою ВПО Київської області розробила для вимушених переселенців гід з пошуку вакансій з проживанням.