Покровська громада нині – це суцільні руйнування. До державних установ надходить величезна кількість звернень від мешканців - як подати заявку на відшкодування, на отримання житлового сертифікату і як взагалі зафіксувати факт руйнування або пошкодження. Про це йдеться у матеріалі ТК "Орбіта".
Зазначається, що переважна більшість покровчан інформацію про пошкодження своїх осель черпають з соцмереж, фото та відео волонтерів, які евакуюють цивільних.
"Якщо ви побачили свій будинок, насамперед, зафіксуйте, зробіть скріни екрану, або, якщо є хоч яка можливість, якщо ваше житло ще можливо обстежити, зробіть фото- і відеофіксацію і далі зробіть заявку на службу 102", - розповідає Алевтина Жук, керівниця Покровського ЦНАП.
Звернення до поліції дає змогу підтвердити, що ваше майно зруйноване або пошкоджене. Слід також залишити заявку в контакт-центрі Покровської МВА за номером 0-800-300-101. Це аби в подальшому комісія могла обстежити житло і винести рішення, що дасть змогу подавати заяву на відшкодування.
"Для того, щоб подати вам на зруйноване майно, потрібно звернутися до нас, до ЦНАПу, до будь-якого, перевірити документи, якщо документи не внесені до Державного реєстру речових прав, то ми допоможемо вам це зробити. Коли документи вже буде внесено, ви можете звернутися до нас, або можете особисто вдома подати через свою "Дію" повідомлення на зруйноване майно", - каже Валентина Романова, адміністраторка Покровського ЦНАП.
За словами фахівців, заявку можна подати онлайн.
" З переліку, що висвічується в "Дії", обираєте те майно, яке пошкоджене або зруйноване, подаєте повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно. Далі процедура потребує залучення інших спеціалістів", - зазначила Алевтина Жук.
Нині комісія з обстеження зруйнованого і пошкодженого майна не може працювати на території Покровська через безпекову складову, тому відсутня можливість обстежити понівечені бойовими діями будинки і скласти відповідний акт.
"Тому ваш ланцюжок закінчується на тому, що ви подаєте повідомлення в "Дію". Там буде віконечко "Подати заяву на компенсацію грошових коштів. Якщо у вас немає акту, а у вас його не буде, ви цей алгоритм не завершуєте. Ваша заява буде завершена тільки подачею повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно",- говорить керівниця Покровського Центру надання адміністративних послуг.
Якщо нерухомість знаходитися на території міста Родинське, де ще працює комісія з обстеження пошкодженого і зруйнованого майна, слід подати заяву про обстеження вашої оселі.
"Комісія виїжджає на місце, обстежує ваші будівлі і пропонує вам знайти незалежного експерта для оформлення експертного звіту, вразі, коли ваше майно зруйноване повністю. Якщо ви маєте на руках експертний звіт, ви також звертаєтеся до адміністраторів нашого центру для того, щоб ваше майно було внесене до Реєстру пошкодженого і зруйнованого майна. Після цього ви можете подавати в "Дії" заявку на відшкодування коштів, або на формування житлового сертифікату",- додає Алевтина Жук.
Покрокову інструкцію, як це зробити самостійно, можна знайти різних інформаційних ресурсах і безпосередньо в "Дії". За потреби на цьому етапі вам також допоможуть у ЦНАПі.
"Коли заявка ваша розглянута, підписано акти, в "Дії" буде позначка "Заявка на обробці" або "Заявка оброблена" і тоді вже будете чекати поки "Дія" сформує вам житловий сертифікат. Як тільки житловий сертифікат вже сформовано ви можете самостійно через функцію "Заказати кошти на обробку житлового сертифікату" і далі ви відкриваєте спеціальний рахунок і будете отримувати на нього кошти", - зауважують фахівці ЦНАПу.
Якщо самостійно через "Дію" це не вдалось зробити, можна знову таки ж звернутися за підтримкою до адміністраторів ЦНАПу.
Деталі - у відео ТК "Орбіта".
Нагадаємо, що у межах державної програми "єВідновлення" українці, чиє житло постраждало внаслідок війни, можуть отримати грошову компенсацію для відновлення пошкодованої оселі або купівлі нового житла.