У жовтні багато сімей внутрішньо переміщених осіб не отримали виплати на проживання. Як пояснили юристи "Донбас SOS", це пов’язано із проведеною у вересні верифікацією отримувачів соціальних виплат. 

"Декому просто було припинено з жовтня виплати ВПО, а декому повідомляють про неправомірно отримані кошти та вимагають повернути", – кажуть в організації.

Підстави припинення допомоги на проживання є достатньо різними:

- враховано дохід члена сім’ї, який тривалий час проживає окремо і не має включатись до складу сім’ї;

- враховано дохід членів сім’ї — військовослужбовців;

- виявлено житло, яке знаходиться на підконтрольній території України, при чому на території, яка не віднесена до зони активних (можливих) бойових дій;

- перевищено розмір доходів (отримана на роботі премія чи збільшено розмір пенсії);

- інші підстави.

Варто зазначити, що Порядком надання допомоги на проживання для ВПО передбачено, що уповноважена особа зобов’язана протягом 14 календарних днів після змін, які можуть вплинути на право отримання допомоги, повідомити про це орган соцзахисту населення, уповноважену особу місцевої ради або центр надання адміністративних послуг засобами поштового чи електронного зв’язку.

У разі, якщо у отримувачів допомоги відбулися зміни, що впливають на право на допомогу, розмір виплат перераховується з місяця, наступного за місяцем, у якому сталися зміни.

"Іншими словами — якщо було придбано житло, автомобіль, або у членів сім’ї з’явився депозит на суму більше 100 тис. грн. — уповноважений член сім’ї має обов’язок про це повідомити уповноважений орган (звернутися до органу соцзахисту населення чи ЦНАПу з відповідною заявою). Сюди також можна віднести збільшення суми доходу у зв’язку з чим середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача став понад 9444 грн", – пояснюють юристи.

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що українські пенсіонери зі статусом внутрішньо переміщеної особи у листопаді повинні пройти ідентифікацію, аби не втратити виплати.