Від початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров'я України у співпраці з Європейською Комісією, ВООЗ та іншими партнерами ініціювало евакуаційні рейси для українців, які зазнали травм від війни, забезпечуючи їх лікуванням та реабілітацією за кордоном. 

До цих заходів вже долучено понад 5000 осіб, у тому числі пацієнтів з тяжкими мінно-вибуховими травмами, потребою в протезуванні та онкологічними хворобами. Окрема увага приділяється дітям, з-поміж яких майже 700 отримали допомогу через ці програми.

Сьогодні понад 30 країн прийняли українців на лікування. Серед них: 

- Німеччина — 1230 осіб

- Польща — 426 осіб

- Норвегія — 373 особи

Також допомогу надають Латвія, Литва, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.

Процедура евакуації

Пацієнтів на лікування за кордон скеровує лікуючий або сімейний лікар на основі встановлених критеріїв. Для підтвердження відповідності критеріям необхідно мати заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».

Після цього Міністерство охорони здоров'я України верифікує дані пацієнтів та інформує країни ЄС та Європейської економічної зони про потребу в евакуації через систему екстреного реагування Єврокомісії. Партнери приймають запит МОЗ і надають пропозиції щодо евакуації громадян.

Наразі діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон:

- через обласний департамент охорони здоров’я;

- шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;

- для військовослужбовців — через командування Медичних сил України.

Більше інформації про критерії направлення на лікування за кордон можна знайти на офіційному сайті МОЗ України. Дякуючи спільним зусиллям міжнародних партнерів та українських лікарів, тисячі постраждалих українців отримують необхідну медичну допомогу та реабілітацію за кордоном.

Раніше Pokrovsk24.news розповідав про епідемічну ситуацію в Покровській громаді