Метапневмовірус циркулює в Україні протягом кожного епідемічного сезону, наразі ситуація рутинна і контрольована.

Про це повідомили фахівці обласного Центру контролю та профілактики хвороб з посиланням на Центр громадського здоровʼя.

"У зв'язку з розповсюдженням інформації про метапневмовірус, наголошуємо: ситуація рутинна та повністю контрольована. Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у ЦГЗ, симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. Порівняно з таким захворюванням як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.

Особливості інфекції

Для метапневмовірусу характерна сезонність, як і для інших вірусів респіраторної групи. Однак циркуляція HMPV починається переважно взимку і триває до весни.

HMPV–інфекція здебільшого перебігає легко, але інфікування HMPV у літньому віці, на тлі супутньої патології, призводить до збільшення тяжкості захворювання. Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів.

Як заходи профілактики у ЦГЗ радять дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема регулярно мити руки з милом; уникати контактів із хворими людьми; дотримуватись етикету кашлю (прикривати рот серветкою чи згином ліктя); періодично провітрювати приміщення.

Хто в зоні ризику?

Заразитися може будь-хто, у групу підвищеного ризику входять: новонароджені; діти до 5 років; люди старше 65 років; люди з астмою, які вживають стероїди, з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), з імунодефіцитами внаслідок ВІЛ, злоякісних новоутворень, або ті, хто переніс трансплантацію органів.

Вірус значною мірою поширюється при близькому контакті з інфікованою людиною (повітряно-краплинним шляхом).

Раніше Рokrovsk24.news повідомляв, що у Міністерстві охорони здоров'я дали поради, як вберегтись від ботулізму