Покровська громада має свої прояви нематеріальної культурної спадщини, які необхідно досліджувати, відтворювати та популяризувати. Одним із таких елементів є традиція приготування Троїцької галушки, виявлена в селі Гришине. Про це повідомляє Покровськ культурний.
Історія страви
Такі галушки готували на свята, переважно на Трійцю (вірогідно звідси і походить назва страви). Від звичайних галушок вони відрізняються тим, що готуються із начинкою, а в якості основного інгредієнта використовуються тельбухи курки чи півня.
Рецепт
Перед святами господарі рубали птицю, яку повністю використовували для приготування їжі, не викидали нічого: порізане м’ясо відварювали, а тельбуха подрібнювали та замішували в тісто. З приготованого тіста формували товсті ковбаски, які необхідно було відварити в бульйоні. Остуджене тісто нарізали на порційні шматочки та укладали шарами разом із відвареним м’ясом у глиняний горщик, змащуючи кожен шар сметаною чи вершками.
Далі страву тушкували у печі протягом години - півтори. Зазвичай такі галушки з’їдали швидше ніж м'ясо. А на бульйоні, який залишився після приготування, готували борщ, який виходив насиченим та смачним.
Наразі ведеться робота з підготовки цього елемента для подачі до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
"Це важливо, бо це не тільки частина нашого минулого, а й основа для майбутнього, що допомагає нам не лише зберігати історичну пам'ять та національну ідентичність, але й підтримувати дух згуртованості, що є важливим в умовах сучасних викликів", - йдеться у повідомленні.
Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що цьогорічний покровський «ЛітFest» залучив понад 50 поетів та письменників.