З 1 квітня в Україні набувають чинності численні зміни, що торкнуться різних аспектів життя громадян. Зокрема, відбудеться перерахунок пенсій для деяких категорій пенсіонерів та збільшення мінімальної заробітної плати. Також протягом місяця внутрішньо переміщені особи, які мають право на продовження виплати грошової допомоги на наступні пів року, мають подати заяви в органи соціального захисту.

Як зміняться зарплати та пенсії

Цього місяця вдруге з початку року зросте мінімальна зарплата: тепер вона складатиме вісім тисяч гривень на місяць або 6 440 грн  - після сплати всіх податків.

За прогнозом Мінфінансів України, мінімалка в нашій країні збільшуватиметься й надалі:

- з 1 січня 2025 року вона складатиме 8 370 грн/міс.;

- з 1 січня 2026 року – 8 956 грн.

Також зазначимо, що збільшення мінімальної зарплати у квітні поточного року автоматично призведе до зростання виплат за лікарняним, жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами та частини пенсій. Йдеться про виплати громадянам віком від 65 років, які мають достатню кількість стажу. З 1 квітня вони отримуватимуть 3 200 грн на руки.

Водночас прожитковий мінімум залишиться на тому самому рівні, що й з початку поточного року. Цей показник встановлений законом про бюджет та складає 2 920 грн. Однак для деяких категорій населення сума буде іншою: від 2 361 грн до 3 196 грн.

Грошова допомога ВПО

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) у квітні продовжуватимуть отримувати щомісячну грошову допомогу на проживання – 2 тис грн на кожного дорослого та 3 тис. грн  на дитину чи особу з інвалідністю. Проте після змін, які набрали чинності 1 березня, такі виплати нараховуються далеко не всім переселенцям: деяким категоріям їх продовжили ще на півроку автоматично, іншим – скасували, а третім – можуть продовжити ще на шість місяців після подання відповідної заяви.

Так, ще на півроку допомогу можуть продовжити:

• особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);

• діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.

Крім того, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше ніж 9 444 грн:

• особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;

• сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

• студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;

• особи з інвалідністю ІІІ групи;

• сім’ї пенсіонерів.

Тарифи на комунальні послуги

За другий весняний місяць глобальних змін у платіжках українців не очікується. Вартість побутового газу та гарячої води залишиться незмінною. Зокрема, за "блакитне паливо" мешканці платитимуть:

- 7,96 грн. за кубометр – тариф для абонентів "Нафтогазу";

- від 7,7 до 9,9 грн – для тих, хто користується послугами інших компаній.

Незмінною залишиться й вартість світла для населення. Попри те, що росіяни знову атакують енергосистему, в найближчій перспективі підіймати  тари в Україні не планують. Як нещодавно запевнив міністр енергетики Герман Галущенко, такі ідеї наразі навіть не обговорюються.

А ось холодна вода в деяких регіонах у квітні може здорожчати. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), планує підняти вартість послуги з водопостачання та водовідведення в середньому на 12%. Однак, наразі остаточне рішення не прийнято.

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що в Україні зросте вартість закордонного паспорта