Чи будуть відключення світла, визначає державна компанія «Укренерго». Про це повідомили в ДТЕК.

Щовечора диспетчер зводить баланс електроенергії на наступну добу. Він контролює

- скільки, де і яка електростанція виробить електроенергію;

- скільки її буде імпортовано;

- скільки електроенергії буде спожито промисловістю та населенням.

При цьому диспетчер враховує, чи є аварії в мережі, чи пошкоджене обладнання, що обмежує передачу електрики в різні регіони України.

На підставі цих даних "Укренерго" визначає, чи вистачить електроенергії, аби покрити її споживання на наступну добу.

Якщо електрики не вистачатиме, "Укренерго" запроваджує обмеження для споживачів. На кожну область він видає однакові обмеження. Таким чином, на підставі цих обмежень, оператори систем розподілу електроенергії (колишні обленерго) запроваджують графіки відключень світла.

Основні принципи, за якими впроваджуються графіки — рівномірність та справедливість. 

Як саме це відбувається?

Спершу оператор виділяє в окрему групу критичну інфраструктуру. Це військові об'єкти, лікарні, водоканали та інші об'єкти. Для них відключення не застосовується в жодному разі.

Далі решту споживачів оператор ділить на шість однакових груп, їх також називають чергами. Ці групи створені спеціально для того, щоб забезпечити справедливий графік відключення. Кількість черг, які потрібно відключити, також визначає Укренерго.

Це може бути одна, дві, три і навіть чотири групи одночасно, якщо в мережі великий дефіцит. Чим більше черг застосовано одночасно, тим більший є дефіцит електроенергії.

"Відключення споживачів потрібні, аби запобігти системній аварії в енергосистемі. Якщо не вимкнути світло по графіку, це призведе до аварійної ситуації. Наслідки такої аварії буде навіть важко передбачити", - зазначають в ДТЕК. 

Детальніше - у відео. 

  

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що в Україні запрацювали фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів.