З 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це нагадали у Покровській міській військовій адміністрації.
«Нерест – один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах», – пояснюють у Покровській МВА.
Для створення сприятливих умов проходження нересту з 1 квітня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
З метою забезпечення надійної охорони та збереження водних біоресурсів, попередження та недопущення незаконного вилову риби у період весняно - літнього природного відтворення (нересту) у 2024 році на водних об'єктах області, Управлінням Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області Наказом затверджені зміни про перенесення строків заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту:
- у водосховищах – з 1 квітня до 9 червня 2024 року.
Для забезпечення дотримання вимог Правил любительського рибальства та Правил промислового рибальства передбачена заборона на добування (вилов) водних біоресурсів на період нересту у межах нерестовищ, визначених Переліком меж нерестовищ, в тому числі з берега в такі строки у:
- річках та їх кореневих водах - з 01 квітня до 20 травня 2024 року;
- водосховищах - з 01 квітня до 09 червня 2024 року;
- придаткових системах водних об’єктів - з 01 квітня до 30 червня 2024 року.
На період нересту водних біоресурсів забороняється:
- пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден на нерестовищах, визначених Переліком меж нерестовищ, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Проте, як зазначили у Покровській МВА, дозволяється вилов водних біоресурсів на не заборонених ділянках рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
«Порушення вимог може призвести до штрафів, кримінальної відповідальності та відшкодування завданих збитків рибному господарству», – підкреслюють у міській військовій адміністрації.
Раніше Pokrovsk24.news розповідав, скільки коштують продукти на ринках у Покровську.