Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 10449, який посилює мобілізаційні заходи. Закон вимагатиме, щоб усі особи, що перебувають на військовому обліку, актуалізували свої дані в ТЦК протягом 60 днів після його вступу в дію. В іншому випадку на чоловіків чекають значні штрафи.
Судово-юридична газета детально пояснила нові вимоги, включно з тим, що українці за кордоном також мають повідомити ТЦК про своє місцеперебування.
Як уточнити дані
У законі йдеться, що громадяни, які перебувають в Україні, можуть уточнити свої облікові дані особисто в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Крім того, це можна зробити у Центрах надання адміністративних послуг або через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста. Чоловіки мають надати інформацію про свою актуальну адресу, номер телефону та інші персональні дані.
Військовий облік за кордоном
Ті громадяни, які перебувають за кордоном, повинні надіслати інформацію на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку. Також можна оновити дані через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
До того ж громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку із вибуттям за межі держави на строк більше трьох місяців, зобов’язані стати на військовий облік. Це треба зробити протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою КМУ, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.
Які штрафи передбачені
Чоловікам, які не виконають цих вимог, загрожують штрафи. Вони передбачені іншим документом. Так, схвалений за основу парламентом 10 квітня законопроєкт 10379 встановив штрафи за порушення військового обліку та законодавства про оборону у розмірі від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн. Для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань вони більші – від 34 тисяч до 59,5 тисяч грн.
«Отже, якщо громадянин не з’явиться за повісткою до ТЦК або ж не оновить свої дані про реальну адресу, спочатку до нього можуть застосувати штраф у вказаній сумі – мінімально 17 тисяч грн»,- розповідає Судово-юридична газета.
Крім того, осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, до органів ТЦК можуть доставляти поліцейські.
Чоловіків, які перебувають за межами нашої держави, за не постановку на військовий облік позбавлять права отримувати консульські послуги, зокрема – оформлювати закордонні паспорти.
«Закон про мобілізацію встановляє, що вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення», - пояснюють в Судово-юридичній газеті. Без оновлення даних громадянам можуть видати лише посвідчення на повернення в Україну.
Раніше Pokrovsk24.news розповідав, за яких умов військовослужбовця можуть позбавити доплат.