Як повідомляв  Pokrovsk24.news, у вересні білицький зоопарк пережив обстріл. Після цього працівники почали перевозити тварин до безпечних регіонів.

За інформацією Суспільного, наразі більше 50 тварин вже евакуювали на Полтавщину. Серед них – левиця, верблюд, нубійські кози та песці. Нині вони відновлюються в екопарку у Ковалівці.

"Евакуація відбувалася самостійними силами робітників Покровського зоопарку. Вперше вони подзвонили десь за два тижні тому. Мені подзвонили і сказали, що будуть починати евакуацію. Десь через днів п'ять, мабуть, стався "приліт" до їхнього зоопарку, і вони почали масово евакуйовувати тварин до нас", — розповів директор екопарку "Ковалівка" Андрій Тиванюк.

Зазначається, що тварин розселяли і по інших регіонах.

 "Із тих, що до нас привозили, жодна тварина не постраждала. Як я знаю, "приліт" був там по технічному, відділу, там лунапарк чи ігрова зона, ось туди приліт був. На даний момент вже тричі привозили сюди тваринок двома бусами. Це верблюд, це песці, яких ми можемо бачити, чорнобурки. Це були дикобрази, лемури, мавпи, деякі кози, козли, вівці. Ще там тераріум, це крокодили, варани, тварин багато у нас", — додає Андрій Тиванюк.

Левиця Шанті вже обжилася у новому вольєрі екопарку. Нині відвідувачам показують не всіх тварин, частину з них тримають у зачинених частинах екопарку.

"Їм не можна шуму від людей. Тому ми і так закриваємо ці зони для від людей, туди не можна заходити. Там у нас розплідник, там у нас перебувають тварини, яким не треба шум-гам", розповідає директор екопарку.

За його словами, наразі тварини почуваються добре. Під час обстрілу жодна з них поранень не отримала.


"Звісно на тварин це впливає, вони всі перебувають у знервованому стані, у стресі. Але вони відходять, коли вже тиша. Ось ці песці, чорнобурки, вони в них трималися нарізно. В нас вони вже здружилися і дружать разом, нормально живуть", — зазначив Андрій Тиванюк.

Деталі - в сюжеті "Суспільного".

Раніше Pokrovsk24.news повідомляв, що оганізація UAnimals спільно з сервісом BlaBlaCar започаткували збір коштів для порятунку тварин із прифронтових зон України.